God jul og godt nyttår!

Storhamar inn i framtiden:
Nytt kunstgress ble lagt på OBOS bana i Juli. Bioflex kalles innfyllet som nå erstatter gummigranulat, som er i ferd med å fases ut i Norge. Bioflex består av sand dekt av et naturprodukt.

ALDRI før har det vært mer tidsaktuelt med Storhamarfondet. Hamar vest er den bydelen i Hamar og ellers i Innlandet med størst andel lavinntektsfamilier. Vi i Storhamar IL Fotball har tatt et ledende arbeid for å hjelpe de som trenger det, så ingen skal utelukkes av økonomiske årsaker. Vi lar også fondet bli et springbrett inn i yrkeslivet for nevnte gruppe gjennom arbeidstrening i regi av klubbens turneringer/fotballskoler. Vi er veldig glade for alle som bidrar til fondet. At OBOS og Sparebank 1 Østlandet aktivt ønsker å bidra ved å ta sosialt ansvar setter vi stor pris på. Vil du vite mer om hvem som bidrar. Ta en titt inn i OBOS hallen.

Vi har startet med GÅFOTBALL som skjer hver torsdag på dagtid gjennom sesongen. Vil du bli med, så ta kontakt med oss. Åpen Hall i OBOS-hallen er i gang mellom 13.00-15.00 på lørdager i høst og vinterhalvåret. En satsing på uorganisert aktivitet.

Turneringer Storhamar Fotball arrangerer som alle vet flere fotballturneringer (6 stk. i 2025) og det er her det vesentligste av klubbens inntekter kommer fra. OBOS turneringen Innlandet, satte rekord med 375 lag fra mer enn 90 klubber i landet. Turneringen er med det den største fotballturneringen i Innlandet. Med 1500 overnattende legger vi beslag på så godt som alle skoler og baner i Hamar samt et par skoler/baneanlegg i Stange. Turneringen arrangeres sammen med våre naboklubber som stiller som medarrangører.
Torshov sport jente eliteturnering i oktober er en turnering for kretslag jenter og omfatter hele Norge. Turneringen gjennomføres i et tett samarbeid med Norges Fotballforbund.

Ved alle våre turneringer trenger vi dere foreldre. Hver eneste dugnadstime dere bidrar med sikrer at våre barn får en god og trygg arena. Dugnaden gjør at vi klarer å holde treningsavgiften på et lavt nivå. Stor takk til alle dere som bidrar til oss som klubb. For oss er samfunnsperspektivet like viktig som 3 poeng.

Vi ønsker dere alle en riktig god jul og et godt nyttår. Følg med oss inn i 2026!